Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

Antik kilim tamiri

Antik kilim tamiri

Antika kilimler yüzyıllar öncesinde el emeğiyle dokunan kilimlerdir. Bu özel ve kıymetli kilimlerin değeri gün geçtikçe artmaktadır. Üstünden geçen yıllar onların değerine değer katmakta ve meraklısını kendine çekmektedir. Antika kilim sahibi iseniz bu kilimleri özenle saklamakta olduğunuzu düşünüyoruz. Kullanımda olan kilimlerinizde ise zaman zaman bazı problemlerle karşılaşacaksınız. Bu problemler eskime ve saçak sökülmesi gibi problemlerdir.

Antika kilimlerinizi tamir ediyoruz

Kilimcioğlu halı hastanesi olarak antika halı ve kilimlerinizin tamirini itina ile ve uzman ekibimizle yapıyoruz. Antik kilim tamiri ustalık isteyen ve maharetli ellerin yapması gereken bir iştir. Sizlere yıllardır antik kilim ve halı tamiri hizmeti vermekteyiz. Firmamız çalışanları yılların tecrübesi ile kilimlerinizi en kaliteli şekilde onarıp teslim etmektedir. Bu kilimler el dokuması olduğu için oldukça hassas ve değerli eşyalardır. Bu hassasiyet nedeniyle zaman içinde kilimlerinizin yüzeyinde bozulmalar gözlemleyebilirsiniz. Kilimlerinizin yıpranma sebepleri:

Temizlik ürünleri

Antik kilimlerinizle otantik bir salon döşemiş olabilirsiniz. Bu kilimlerin üzerine zaman zaman yiyecek ve içecek dökülerek çeşitli yerlerinde lekeler oluşabilir. Oluşan bu lekelere hemen müdahale etmek isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle yüzeyde biriken katı veya sıvı etkenleri temizlersiniz. Buraya kadar sorun yoktur. Fakat bundan sonrası kimyasal içerikli birtakım temizlik ürünleriyle kilimin temizlenmesi şeklinde devam etmektedir. İşte bu kimyasal ürünler el dokuması kilimlerinize zarar verecektir. Antik kilim tamiri gerektiren durumlar gözlenecektir.

Kimyasalların iki türlü zararı bulunuyor. Birincisi kilimlerin rengini bozabiliyor. Bu nedenle zamanla renginde solma gözlenebilir. İkincisi ise kilim ipliklerinin erimesine sebep oluyor. Bu ağır temizlik ürünleri kilimlerinizin normalden daha erken eskimesine neden olduğundan bu ürünleri kullanmanızı önermiyoruz. Bunun dışında kendi yöntemlerinizle temizlemeye kalktığınızda ise kilimlerinizin lekesi tamamen çıkmayacak ve derine inecektir. Bu nedenle profesyonel bir firmadan yardım alarak el dokuması kilimlerinizin doğru ve doğal temizlik ürünleriyle temizlenmesini sağlamalısınız. Böylece kilimlerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Erime ve eskimelere karşı da önlem almış olursunuz.

antik-kilim-tamiriKullanım süresi

Antik kilim tamirini gerektiren durumlardan biri de kilimlerin uzun yıllar kullanımda olmasıdır. Uzun süre kullandığınız kilimler zamanla yıpranıp belli yerlerinde erimeler gözlenecektir. Bu da çok doğal bir durumdur. Zamanla aşınan ve eskimeye başlayan kilimleriniz konusunda endişe duymanıza gerek yok. Antika kilimlerinizi bize teslim ettiğinizde gereken tamir ve boyama işlemleri size teslim edilecektir.

  • Öncelikle kilimleriniz teslim alınır ve kilimin yaşı, cinsi belirlenir. Dokumasında kullanılan malzemenin türü, iplik rengi de belirlendikten sonra tamiri yapacak uzmanların ellerine bırakılır. Antik kilim tamiri konusunda uzman olan çalışanlarımız kilimin sorunlarını belirledikten sonra işe koyulur. Önce bölgesel bir tamir yapılır. Bunun için kilimizin yaşına ve rengine uygun iplikler seçilir. Bu iplikler kilim deseninize uygun bir şekilde dokunarak sorunlu bölge tamir edilir. Saçaklarda bir problem olup olmadığına bakılır. Halı tamiri yapılırken bütüncül bir bakış açısı sergilenir. Halınız; renk, iplik ve desen bakımından her yönden orijinal görüntüsüne kavuşturulmaya çalışılır.

Firmamız antik kilim tamiri konusunda size profesyonel destek verecek uzmanları bünyesinde barındırmaktadır. Bunun için bize iletişim sayfamızdan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.