Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

Beyoğlu halı tamiri

Beyoğlu kilim yıkama hizmeti veren Kilimcioğlu Halı Hastanesi; koleksiyon ya da dekorasyon amaçlı olarak kullanılan değerli halılarınızı profesyonel bir şekilde değerlendiren firmadır. İstanbul’un tüm ilçelerinden de başvuru yapabileceğiniz Beyoğlu halı tamiri firmamız halı konusunda en iyi sonuçları bulabileceğiniz bir platform. Hizmet kalitesi, kullanılan malzeme kalitesi ve eskisinden daha iyi görünüm, firmanın verdiği garantilerdir.

El dokuması halı yıkama ve kurutma

Anadolu kültürünün ve insanlığın çok eski dönemlerinden beri halı kullanımı olmaktadır. Farklı amaçlar için de olsa her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüzde fabrikasyon üretimi halılar fazla yer kaplamakla beraber hala el yapımı, antik halılar, ipek kilimler vs. meraklıları tarafından özenle kullanılıyor. Ancak üretim malzemesi ve tekniği özel olan bu halıların tamir ve yıkanması da önem verilmesi gereken bir detay. Kilimcioğlu Beyoğlu halı tamiri firması tam da bu noktada çok yönlü bir hizmet alabileceğiniz kurumsal firmadır.  Yapılan hiçbir işlemde halıların kendi özelliklerine bir zarar gelmeden ve orijinallikleri bozulmadan işlemler gerçekleştirilir.

Beyoğlu antik halı yıkama firmamızdan lekelenme, sökülme, saçak işlemi, parça ekleme   hizmetlerini alabilirsiniz. Yıkama ve tamir işlemlerinde her halıya özel uygulamalar yapılmaktadır.

Eski halı tamiri nasıl yapılıyor?

Kilimcioğlu Beyoğlu halı yıkama firmasında tamir talepleriniz olduğunda bunu profesyonel bir ekip tarafından alabilirsiniz.

  • Beyoğlu halı tamiri işleminden önce sorunlu bölge- bölgeler tespit edilir. Sorun doğrultusunda bir yöntem belirlenecektir.
  • Tamiratın hangi malzeme ile yapılacağı belirlenir. Bu sırda halının orijinal malzemesinin dışına çıkılmaz. Malzeme bazen bulunamadığında yeri tespit edilerek alınmaktadır.
  • Tamir işleminin yapılacağı alan belirlenir.
  • Uygulama tamir olan alanın yapısına göre değişik sürede tamamlanabilir. Ancak detaylı bir uygulama olduğundan genelde uzun sürer.
  • Tahribat eğer püskül alanındaysa, bu bölüm kısa sürede onarılır, orta bölümler daha uzun sürer. El tezgâhı kullanımı söz konusudur.
  • Beyoğlu halı tamiri firmasında bazı tamir uygulaması el ile yapılabilir
  • İşlem bitiminde genel kontroller yapılır. Tamir alanının belli olmaması ve ilk görünümün kazanılması için özen gösterilmekte, başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kilim ve halı kullanımında ip uçları

Beyoğlu halı tamiri firmamız bazı pratik bilgilerle daha rahat kullanım yapılabileceğinin farkındadır.

Beyoğlu halı leke çıkarma firmamızda çok zor lekeleri çıkarmak üzere başvuru yapıyorsanız, öncesinde lekelere müdahale yapmayınız. Sadece sıvı lekeler olduğunda kuru bezle halının iç kısımlarına işlemesini önlemek için basit bir uygulama yapabilirsiniz.  Katı olan lekelerde de sadece katı olan kısmı alın ve ekstra bir müdahale yapmayın.

Halınızı saklarken Beyoğlu halı tamiri firma önerisinden de yararlanarak bazı koruyucu maddelerden yararlanabilirsiniz. Antika değeri olan halılarda bazen koruma amaçlı kullanılan maddeler büyük kolaylık sağlamakta, uzun vadede sorun oluşmasını engellemektedir. Bunun dışında Kilimcioğlu Halı Hastanesi firmasından en iyi şekilde yararlanmanız için firma yetkililerine tüm beklentilerinizi iletiniz