Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

Büyükçekmece halı tamiri

Büyükçekmece halı tamiri

İstanbul’un tüm ilçelerinden Büyükçekmece halı tamiri firmamıza başvuru yapabilirsiniz. İpek, antika, el dokuması halıların tamiri, yıkama ve boyama işlemlerinde Kilimcioğlu Halı Hastanesi güvenle uzun yıllardan bu yana hizmet vermektedir. Koleksiyon veya dekorasyon amacıyla Büyükçekmece kilim yıkama hizmetinden yararlanabilir, üstün hizmet anlayışını bulabilirsiniz.

El dokuması halı boyama

Büyükçekmece antik halı yıkama firmamızdan el dokuması halılarda meydana gelen solma problemlerine çözüm için başvurabilirsiniz. Halılar belirli bir süre saklandığında ya da kullanıldığında hava, ortam özelliklerine de bağlı olarak rengini kaybedebiliyor.  Bu gibi durumlarda maddi ve manevi değeri yüksek olan halıların onarımı için uzman yardım gerekmekte. Kilimcioğlu Büyükçekmece halı tamiri firması da bu noktada devreye giriyor. Halılarını firmamız bünyesinde eskisi kadar canlı ve yeni görünümle sizlere teslim edilmekte.

Halı boyama uygulaması yıkama ve tamirden bir tık daha önem ve detay gerektiren işlemlerdir. Çünkü halının bir bölümüyle ilgili değil genel görünümü, tamamının yapısı değişir. Bu nedenle gelişigüzel uygulamalardan kaçınmak Büyükçekmece halı yıkama firması açısından son derece önemli.

Büyükçekmece halı tamiri firmamızda el dokuması bir halının boyanması esnasında şu işlemler yapılır:

 • Halıların orijinalliği bozulmadan sonuç almak hedeflenir.
 • Uygulama öncesinde renklerin net olarak belli olması için temizleme işlemi yapılır.
 • En uygun boya seçimi gerçekleşir: Halıdaki orijinal boya çeşidi vs. kullanılır.
 • Halı ve boyanın birbirini kabul etmeme hali var mı kontrol edilir.
 • Profesyonel boyama işlemi yapılır.
 • İşlem sonrasında genel hata kontrolü yapılır. Ufak düzeltmelerle teslimat gerçekleşir. Halınız eskisine göre çok daha canlı ve parlak görünecektir.

Antik halı tamiri

Tamir talepleriniz olduğunda Kilimcioğlu firmasından bunu profesyonel şekilde alabilirsiniz. Genel halı tamir işlemlerinde şu uygulama yapılır:

 • Sorunlu bölge ya da bölgeler Büyükçekmece halı tamiri işleminden önce belirlenir. Sorun belirleme aşaması nasıl bir yöntem uygulanacağının da habercisidir.
 • Hangi malzeme ile tamir uygulaması yapılacağına karar verilir. Orijinal malzemesi dışında bir ürün kullanılmayacaktır. Bazı durumlarda halıya ait malzeme bulunamayabilir, bu gibi hallerde de olduğu şehir, firmadan temin edilir.
 • Tamir işlemi nerede gerçekleşecekse alan tespiti yapılır.
 • Tamir süresi halının hangi bölgesinde işlem yapıldığı ve sorunlu alanın büyüklüğü ile de yakından alakalıdır. Orta bölümlerdeki tamirat genelde uzun sürerken saçak bölümü, halı köşeleri daha kolay biter.
 • Büyükçekmece halı tamiri firmasında orta bölümler ve detay isteyen onarımlar el dokuma tezgahlarında onarılır. Bu işlemde de iplik ve yöntem açısından orijinallik bozulmaz.

Yıkama-leke çıkarma işlemi

Firmamız Büyükçekmece halı tamiri işlemi yanında yıkama hizmeti de sağlar. Zor lekeleri çıkarmak için Büyükçekmece halı leke çıkarma firmamızdan güvenle, sorunsuz hizmet alabilirsiniz.

Firma olarak, halı yapısını bozmayan püskürtme ve kurutma yöntemlerini uyguluyoruz. Antika değeri olan halılarda var olan lekelerin çıkarılması için Büyükçekmece halı tamiri firmasını zaman kaybetmeden arayınız. Uzun vadede sorun olmaması adına Kilimcioğlu Halı Hastanesi firması sizin için iyi bir çözüm ortağı olacaktır.