Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

Çekmeköy halı tamiri

Çekmeköy halı tamiri

Farklı coğrafyalarda eski dönemlerden bu yana halılar her zaman önemli olmuştur. Zaman içerisinde değişim ve çeşitlilik gösteren halılar, makine üretimiyle eski değerini kaybedebilir. Günümüzde ise el yapımı halıları toplayan çok sayıda koleksiyoncu görmek mümkün. El yapımı özel üretim halılar bakım işlemlerinde de gereken özeni istiyor. Kilimcioğlu Çekmeköy halı tamiri firması, bu noktada İstanbul’un en kıdemli firmalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Değerli ve hassas yapıdaki halılarınızın bakımı, tamiri, renk canlandırma işlemleri, firmamız tarafından profesyonel biçimde sağlanmaktadır. Çok yönlü hizmet alabileceğiniz Çekmeköy kilim yıkama firması, beklentilerinizi bütünüyle karşılayan tecrübeli bir firmadır.

Antika ipek halı tamiri

Antika ipek halılar en hassas dokuya sahip halı çeşitlerinden biridir. Kilimcioğlu Çekmeköy halı tamiri firmasından, ipek halı tamirine dair detaylı bir hizmet alabilirsiniz. Verilen hizmetlerde şu detaylar dikkate alınır:

  • Tamir yapılan alan özenle ve planlı bir şekilde hazırlanan dokuma alanlarıdır.
  • İpek halılarda Çekmeköy halı tamiri için halının hasarlı olan bölümü özel bir çerçeveye yerleştirilir.
  • Bu alanda oynama olmaması için etrafı çivilerle sabitlenir, onarım alanı iyice gerilir.
  • Hasır dokuma veya hav atma işlemi yapılır.
  • Çekmeköy halı tamiri firmasında dokuma uygulaması için ilk önce çözgü atma uygulamasına başvurulur. Halının arka bölümünden yapılan işlemde usta bir şekilde halı malzemesiyle aynı olan ip kullanılmaktadır. İpin orijinalliğin bozulmaması açısından önemi büyüktür.
  • Doğru yere doğru iplik bulunduktan sonra Çekmeköy halı tamiri için iğne hazırlanır ve tamir işlemi biter. Yapılan uygulamada halının tamir yapılan alanı kesinlikle belli olmaz. Bu özel bir teknik sayesinde oluşur.
  • Hav atma işleminde temizlenen halının malzemesiyle uyumluk bir ipek seçimi gerçekleşir. Burada önemli olan desen ve halı yumuşaklığının zarara görmeden bitmesidir.
  • Tüm işlemler firma bünyesinde yer alan usta kişilerce gerçekleşmektedir.

Orijinalliği bozmadan leke çıkarma

Kilimcioğlu Çekmeköy antik halı yıkama firmasından alınan hizmetlerde halının yapısına zarar gelmeden, değerini kaybetmeden temizliği yapılmaktadır. Bu açıdan birçok firma gibi gelişigüzel uygulamalar yerine halının özelikleri göz önünde bulundurulur. Herhangi bir zararlı kimyasal kullanmadan, su püskürme ve basınç uygulamaları yapılarak işlemler gerçekleşir.

Çekmeköy halı yıkama firmasında ipek halılarınızın temizliğini kolayca ve güvenle yaptırabilirsiniz. 240 ve 260 litre arası su kullanımıyla gerçekleşen yıkama işlemlerinde var olan lekeler için kesin çözüm gerçekleşir. Çekmeköy halı leke çıkarma işlemi öncesinde; halının en dip yerlerinde yer alan tozların girmesi, halının daha net rengini kazanması adına toz alma, süpürme yapılır. Yıkama bittiğinde de leke kontrolleri gerçekleştirilerek kurutmaya geçilir.