Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

Esenler halı tamiri

Esenler halı tamiri

Kilimcioğlu, bir sanat eseri olarak gördüğü halıların, Osmanlı döneminden bu yana önemli bir kültür malzemesi olarak devam ettiğinin bilincindedir.  Fabrika üretimi dışında el yapımı halıların her biri üretim tekniği, kullanılan malzeme, boya özelliği gibi detaylarda daha değerli hale gelmektedir. Esenler halı tamiri firması, antika, ipek, el dokuma halılarınız için ideal çözümler üreten İstanbul merkezli bir firmadır.

Halı bakımında profesyonel uygulamalar

Tamir olması ya da yıkanmasını istediğiniz halı çeşitlerinizi, uzun seneler boyunca kullanmak, koleksiyon parçası olarak saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için profesyonel hizmet alarak çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Esenler halı tamiri firmasına yapılan başvuru sonrasında antika, yün ya da ipek halılar sorunun yapısına göre bakıma alınacaktır. İşin uzmanına teslim edilen halılarınız eğer saçak tamiri gibi bir işleme ihtiyaç duyuyorsa, kısa sürede buna uygun malzemelerle sonuç alınır. Daha kapsamlı bir orta bölüm işlemesi gerekiyorsa da yine halı orijinalliği kaybolmadan gereken işlemler yapılır. Özel halılarınıza dair leke çıkarma da dahil her sorunda onlara zarar vermeden Esenler antik halı yıkama firmamız hizmet sağlayacaktır.

Gelişigüzel uygulamaların aksine Esenler halı tamiri firması özel bir teknikle halılarınızı yıkamaya alır. Basınç ve su püskürtme ile halılar en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Müşterilerimizin en iyi sonuçlar alabilmesi için işlem öncesi ve sonrası sürece ayrıca önem verilmektedir. Bize teslim etiğiniz her parça, eskisine göre çok daha iyi şekilde Esenler halı yıkama firması tarafından size geri verilir.

Esenler halı leke çıkarma işlemi yanında firmadan halı boyama hizmetlerini de alabiliyorsunuz. Halınız değerinden bir şey kaybetmeden boyandığında mükemmel sonuçlar almanın keyfine varabiliyorsunuz. Bu anlamda Esenler kilim yıkama firması çok yönlü bir hizmet sağlamaktadır.

Hasır dokuma işlemleri

El yapımı ürünlerin tamirinde özel bazı teknikler uygulanır. Esenler halı tamiri firmamızın ustaca kullandığı hasır dokuma yöntemi halıda ideal sonuçlar alınmasını sağlar. Hasır dokuma işlemlerinde şu detaylar ön plana çıkıyor:

  • Çözgü atma uygulaması: Çözgü kanalları arasından halı arka bölümünden yapılan dikiş uygulamasıdır. Halının yapısına uygun iğne ve ipliklerle işlem gerçekleşecektir. Yün, ipek malzeme vs. çeşitleri dikkate alınacaktır. Sanılanın hasır dokuma işlemlerinde Esenler halı tamiri işlemleri ustaca yapar ve tamir izi kesinlikle belli olmaz.
  • Kilim- atkı atma uygulaması: Esenler halı tamiri işlemlerinde hasır dokumanın ikinci basamağını oluşturan uygulamadır. Çözgü atma sonrasında bu uygulama yapılmaktadır. Bu şilemin amacı, halının daha sağlam durması, dayanıklılık seviyesinin çoğalması içindir.
  • Hav atma uygulaması: Antika- el yapımı halılarınız için bu uygulama ile dokuma uygulaması gerçekleşir. Fazla iplikler alınır, temizleme yapılır. En son ütüleme işlemi yapılır.
  • Şayet yapılan hasır dokuma uygulamalarında halınızda ekstra bakım gerektiren işlemler gerekiyorsa, bunlar da yapılarak bütünüyle iyi sonuç elde edilir. Örneğin renk solgunluğu, yıkama gerekliliği vs. gibi.