Arayın Halınızı Ücretsiz Evinizden Alalım
0539 621 71 30 - 0 (212) 659 92 41 Ücretsiz Servis Hizmeti Kilimcioğlu Farkıyla Sizlerle
TIKLA HEMEN ARA

İstanbul antik halı tamiri halı hastanesi

İstanbul antik halı tamiri halı hastanesi

Antika halılar yıllar ya da yüzyıllar öncesinden el emeğiyle, doğal yün ve boyalarla üretilen nadide ürünlerdir. Bu ürünleri kullanıyorsanız itinayla bakımını yaptırıyor ve özenle muhafazasını yapıyor olmanız gerekir. İstanbul antik halı tamiri konusunda uzman olan Kilimcioğlu firması olarak; halılarınızın bütün sorun ve gereksinimlerini bu konuda yetişmiş uzman ve deneyimli çalışanlarımızla belirleyip gereken işlemleri uyguluyoruz. Antika halıların üretimi de bakımı da onarımı da başlı başına bir incelik istiyor. Severek kullandığınız bu kıymetli halılar zamanla yıpranıp erimelere maruz kalabiliyor. Halının yüzeyinde görülen bölgesel sorunların yanında saçakların bozulduğu da gözlenebiliyor. Böyle bir durumda halılarınızdaki problemler daha da büyümeden profesyonel halı tamiri yapan uzmanlara teslim etmeniz gerekmektedir. Bu konuda yeterli araştırma yapmadan halılarınızı teslim etmenizi önermeyiz. İlgili firmanın köklü ve deneyimli olması halılarınızı ilk günkü sağlamlığına kavuşturacaktır.

Kilimcioğlu antik halı tamiri

Firmamız çalışanları halılarınızı teslim aldıktan sonra uzmanlar tarafından halılarınızın sorunları belirlenir. Solma, yıpranma, erime ve saçakların sökülmesi gibi durumlarda bunların her birine ayrı işlem yapılır. Bu yapılacak işlemlerin sırası oldukça önemlidir.

  • İstanbul antik halı tamiri konusunda uzman ekibimiz tarafından basamak basamak ve özenle yapılacak işlemler belirlenir.
  • Halınızın temizliği ve bakımı sağlanır. Çünkü kirli ve lekeli bir halıya yapılan müdahale istenilen sonucu vermeyebilir.
  • Temizlenen halılar tezgâha yerleştirilir. Halı gerdirilerek tamir yapılacak bölgeye çerçeve takılması sağlanır. Eğer sorun çok büyükse ve dokuma yapılamıyorsa gerekli işlemler el ile uygulanır. Çözgü kanallarının arasından doğru yöntemlerle dikiş yapılır. Kilim atma işlemi gerçekleştirilir. Son olarak hav atma işlemi uygulanarak halının dokuması gerçekleştirilir. Üzerindeki fazla havlar ve tüyler alınır. Halının yüzeyi tekrar temizlenir ve ütülenir. Böylece halınız ilk günkü gibi orijinalliğini korur.

istanbul Antik Halı Tamiri

Halı tamirinde nelere dikkat ediyoruz?

Halı tamirinin teknik anlamda bilgi sahibi olmanın ötesinde usta ellerde yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için uzman ekibimiz halınızın sorunlarını çok yönlü olarak belirliyor.

  • İlk olarak yüzey sorunları belirleniyor. Yüzey sorunları belirlenen halının ipliğinin ne türden olduğuna bakılarak uygun iplik seçimi yapılıyor. İpek, yün, klasik gibi halınıza uygun ipliklerle orijinallik yakalanmaya çalışılıyor.
  • İkinci olarak saçak sorunları belirleniyor. Eskisiyle uyumlu saçaklar halınıza yeniden işleniyor. Burada da saçak ipliklerinin halıyla uyumlu olmasına özen gösteriliyor.
  • Tamir konusunda genelde eskime ve yıpranma sorunları göz önünde bulundurulsa da renk problemi de değerlendirmeye alınmalıdır. İstanbul antik halı tamiri denince yıkama, tamir ve boyama gibi işlemlerin hepsini birlikte yaptığımızı belirtmek isteriz. Halılarınız uzun süre kullandıktan sonra solmuş ve bazı bölgelerin renkleri değişmiş olabilir. Bu durum halınızın görüntüsünü bozacağından doğru bir firma ile çalışarak halınızın orijinal görüntüsüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tamir sırasında da renk sorunlarının halledilmesi gerekebilir. Çünkü tamir edilen bölgede uygun renklerin kullanılması halının renginin korunmasıyla alakalıdır.

İstanbul antik halı tamiri işleriniz için güvenle bizi arayabilirsiniz. Bize telefon ya da mail adresimiz aracılığıyla ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.